Bir Sosyal Sorumluluk Projesi: “Oytun İnşaat ile Engelsiz Yaşam”

 

 

Gayrimenkul sektörünün önde gelen kuruluşlarından Oytun İnşaat, 4 Ağustos 2010 Salı günü Oytun İnşaat Merkez Ofisinde Türkiye Sakatlar Derneği ile işbirliği sözleşmesi imzaladı. Türkiye Sakatlar Derneği ile yapılan işbirliği ile birlikte Oytun İnşaat geliştireceği projelerde “Oytun İnşaat ile Engelsiz Yaşam” sloganıyla engellilere yönelik unsurları projelerinde genişletme kararı aldı.

 

Oytun İnşaat, Türkiye Sakatlar Derneği ile yaptığı işbirliği çerçevesinde engelliler başta olmak üzere tüm fiziksel dezavantajlı gruplar, özel ihtiyaç sahibi müşterileri ve yaşlılara yönelik uluslar arası standartlarda hem evrensel hem yerel dokuyu taşıyan bütünlüklü çözümlere projelerinde yer verecek.

 

 

 

 

İmza töreninde “Oytun İnşaat ile Engelsiz Yaşam” konsepti ile ilgili görüşlerini

belirten Oytun İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Emre Yıldırım; “Her türlü yaşam fırsatından ve ortamından eşit ve tam olarak yararlanabilmek herkesin hakkıdır. Türkiye Sakatlar Derneği ile yaptığımız bu işbirliği ile farklılıklara saygı göstermek ve özel ihtiyaç sahibi bireylere uluslar arası standartlara uygun, yenilikçi çözümler üretmeyi Oytun İnşaat’ın öncelikleri arasına alıyoruz.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Oytun İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Ertan Paşa ise; “Oytun İnşaat tarafından gerçekleştirilecek tüm konutlarda engelli vatandaşlarımız için; tekerlekli sandalye, baston, koltuk değneği, walker vb. yardımcı araç kullandığı veya yaşlandığı için hareket kısıtlığı olan müşterilerimizin hiçbir engele takılmadan aktif yaşamlarını sürdürebilecekleri bir konsepti Türkiye Sakatlar Derneği ile birlikte projelerimize taşımanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan sonra geliştirdiğimiz tüm projelerde engelsiz yaşam için gerekli olan çözümleri projelerimize dahil ederek engelli müşterilerimizin yaşam kalitesine olumlu katkılar sağlamak istiyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

“Oytun İnşaat ile Engelsiz Yaşam” konseptinin önemine değinen Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Ercan Tutal ise Oytun İnşaat ile yaptığımız bu işbirliği ile Türkiye’de göz ardı edilen bir sorunun çözümüne yönelik önemli bir başlangıç yaptıklarını söyledi. Tutal,  “ Bugün Türkiye’de 10 milyona yaklaşan engelli vatandaşımız bulunuyor ve maalesef ülkemiz gelişmiş ülkelerin aksine bu vatandaşlarımızın yaşam kalitesini önemseyen uygulamalar konusunda çok geride. Oytun İnşaat’ta bu konuyu önemsedikleri ve geliştirecekleri projelerde engellileri önemseyen girişimlerde bulunarak bu işin bir tarafından tuttukları için teşekkür etmek istiyorum. Keşke Gaziantep’te faaliyet gösteren tüm inşaat firmaları da, Oytun İnşaat’ın bu konuda gösterdiği hassasiyeti örnek alarak, özürlü vatandaşlarımızın binalarda yaşamak durumunda kaldıkları sıkıntıları bir nebze de olsa çözecek projeler üretseler. Umut ediyorum bu değişim Oytun İnşaat’tan Gaziantep’e ve Gaziantep’ten Türkiye’ye yayılacaktır” dedi.

 

Oytun İnşaat, Türkiye Sakatlar Derneği ile yaptığı işbirliği kapsamında Oytun İnşaat projelerinden konut satın alan engelli müşterilerinin yaşam kalitesini arttırmaya yönelik daire içi çözümlerini ücretsiz olarak sağlarken satın almalarda indirim avantajları da sunuyor. Bunun yanı sıra Oytun İnşaat, yeni projelerdeki ortak sosyal donatı alanlarını da engelliler ve özel ihtiyaç sahibi bireylerin gereksinimlerini de göz önüne alarak geliştirmeyi taahhüt ediyor. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2019 Oytun İnşaat. Tüm hakları saklıdır.KVKK | Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Site Haritası | İLETİŞİM