Enerji Yatırımları

 

Türkiye’nin ancak temiz,kaliteli ve yeterli düzeyde enerji temini ile kalkınma hedeflerine ulaşabileceğinin bilincinde olan Oytun Holding, enerji sektörünede adım atmak üzere 11 Ekim 2013 tarihinde "Acro Enerji Üretim A.Ş." kuruluşunu gerçekleştirmiştir.

Acro Enerji Üretim  A.Ş., Türkiye enerji sektöründe üretim, iletim ve dağıtım alanlarında yoğun bir özelleştirme ve yeniden yapılanma faaliyetlerinin sürmekte olduğu günümüzde, sektördeki faaliyetlerine bağımsız enerji üreticileri arasında yer alacak şekilde devam etmektedir. Bu doğrultuda Şirket; hidro, doğal gaz, kömür, rüzgar ve güneş gibi değişik kaynaklara dayalı çeşitli enerji santralı projelerini gerçekleştirmek üzere yoğun bir çalışma içindedir.

 

Oytun Holding olarak yenilenebilir enerji alanında yatırımlarımız sürmektedir. Bu projelerimiz ile birlikte, Oytun Holding vizyonun temelinde var olan çevre bilinciyle bir kere daha Türkiye’ye katma değer kazandıran yatırımlar ile adını duyurmayı hedeflemektedir.

 

 

 

 

 

 

Hidroelektrik Santralleri

 

 

 

  • Asartepe HES proje künyesi

 

Proje debisi : 2.0 m3

Maksimum düşü: 195 m

Toplam Kurulu Güç: 4.09 MW

Yıllık Üretim Miktarı: 15,000,000 KWsaat

 

Antalya’nın Manavgat ilçesinde yer alan bu proje 2017 yılının başında su tutmaya başlayacak ve 2017 yılı içerisinde üretimde olacaktır. 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sapa HES proje künyesi

 

Proje debisi : 1.05 m3

Maksimum düşü: 215 m

Toplam Kurulu Güç: 1.98 MW

Yıllık Üretim Miktarı: 8,000,000 KWsaat

 

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde yer alan bu proje 2018 yılının başında su tutmaya başlayacak ve 2018 yılı içerisinde üretimde olacaktır.

 

 

Oytun Holding’ın hem yüklenici hem de işletme sahibi olduğu bu HES’lerin projeleri yapılırken özellikle can suyu hesapları, mansap su hakları ve balık geçitleri dikkate alınmıştır.

 

Oytun Holding olarak DSİ tarafından geliştirilen ve özel sektörün dikkatine sunulan HES Projelerini yakından takip edip şirket politikamıza uygun olanları değerlendirmekteyiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2019 Oytun İnşaat. Tüm hakları saklıdır.KVKK | Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Site Haritası | İLETİŞİM